Ogłoszenia duszpasterskie na VIII niedziele zwykłą 03.03.2019

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebuje naszego przykładu i wytężonej modlitwy.
  2. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post, okres modlitwy i rekolekcyjnej refleksji, przygotowujących na przeżycie największych tajemnic wiary.
  3. Środa Popielcowa (6.03) W tym dniu obowiązuje post ścisły tj. ilościowy i jakościowy: trzy posiłki bezmięsne w ciągu dnia – dwa lekkie, jeden do syta. Msze św. z posypaniem głów popiołem w tym dniu będą sprawowane w Kościnie o godz. 16.00; w Wąwelnicy o godz. 17.00; w Dołujach o godz. 18.00. Przyjęcie popiołu na nasze głowy to znak pragnienia nawrócenia i pokuty;
  4. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.
  5. Nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa w piątek dla wszystkich w Dołujach po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00

Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15.  Przez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii będą w piątą niedziele wielkiego postu od 7 -10 kwietnia. prowadził będzie  Ks. Mirosław Lech z Drohobycza z Ukrainy.

7. Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszam podczas wieczornej Mszy św.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Henryka Jastszębska z Dołuj. Wieczny odpoczynek….

9. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół. Bóg zapłać.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego  błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.

11. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Rycerza Niepokalanej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 4 III – św. Kazimierz Królewicz (1458-1484), główny patron Litwy i młodzieży litewskiej.