ogłoszenia na niedzielę Trójcy Przenajświętszej 16.06.2019r.

ogłoszenia na niedzielę Trójcy Przenajświętszej 16.06.2019r.

 1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
 2. We czwartek (20 czerwca) Uroczystość Bożego Ciała. Jest to święto nakazane. Przyozdóbmy nasze domy, szczególnie tam, gdzie będzie przechodzić procesja. Niech nie zabraknie nas w uroczystej procesji eucharystycznej. Udział w niej będzie z naszej strony publicznym wyznaniem wiary w Eucharystie. W Wąwelnicy Msza św. o godz. 9.30. z procesją. W Kościnie Msza św. o godz. 11.00 z procesją. W Dołujach o godz. 12.30 Msza św. z procesją do czterech ołtarzy.                               I ołtarz  przy ul. Daniela 19 przy Rodzinie Ankudowiczów budują ołtarz mieszkańcy z ul. Daniela numery parzyste; II ołtarz przy ul. Daniela 1 przy Rodzinie Teżyk i Smolińskich budują ołtarz mieszkańcy z ul. Daniela numery nieparzyste ; III ołtarz przy ul. Pięknej przy nowych blokach, budują ołtarz mieszkańcy z bloków. IV ołtarz przy ul. Pięknej przy Rodzinie Redak budują ołtarz mieszkańcy (z bloku) ul. Słoneczny Sad nr 29, 29A
 3. W tym dniu Festyn parafialny rozpocznie się bezpośrednio po procesji Bożego Ciała. Bardzo proszę parafian o upieczenie ciasta.
 4. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. W środę, 19 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 7.45 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców.
 5. We środę o godz. 17.00 odbędzie się próba dla dziewczynek do sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała. Proszę również o przyniesienie kwiatów na samą procesję.
 6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Do szczególnej modlitwy za ojców zapraszam podczas Mszy św.
 7. Jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 8. Za wszystkie ofiary składane co miesiąc i na tace na  kościoła składam serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.
 9. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa niedzielnego.
 10. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.                                                   

                          W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,
 • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.
Comments are closed.