Ogłoszenia Duszpasterskie I niedziela adwentu 03.12.2023r.

Ogłoszenia Duszpasterskie I niedziela adwentu 03.12.2023r.

 1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, nowy rok kościelny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Od jutra będziemy trwać na adwentowym czuwaniu na mszach św. roratnich. Od poniedziałku do soboty o godzinie 18.00, Szczególne zaproszenie i prośbę kieruję do dzieci. Podobnie jak w roku ubiegłym w czasie Rorat będą kierowane także do nich specjalne kazania.
 2. Na pierwszej Mszy Świętej poświęcone zostały opłatki na stół wigilijny, które są rozprowadzane przez naszych parafian. Ofiara złożona przy tej okazji przeznaczone będą na kościół.
 3. Postarajmy się, aby głęboko przeżyć okres Adwentu, aby nie była to tylko codzienna krzątanina i gonitwa w przedświątecznych przygotowaniach, lecz aby Adwent stał się czasem prawdziwego przygotowania na spotkanie z Tym, który stał się jednym z nas dla naszego zbawienia. Może warto przystroić odpowiednio nasze domy i mieszkania w adwentowy wieniec z czteroma świecami, powrócić do wspólnej, rodzinnej modlitwy czy skorzystać z sakramentu pojednania.
 4. W środę, 6 grudnia, Święty Mikołaj. Z początkiem Adwentu rozpoczynamy doroczne „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. To ekumeniczna akcja pomocowa, która finansuje wiele form wsparcia potrzebujących dzieci, jak ich wakacyjny wypoczynek, posiłki i stypendia, leczenie i rehabilitację itp.
 5. W poniedziałek, 4 grudnia, z racji przypadającego liturgicznego wspomnienia Świętej Barbary, modlimy się szczególnie w intencji ludzi ciężkiej pracy oraz tych, którzy pracy poszukują.
 6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12,00.
 7. W piątek, 8 grudnia, będziemy świętować Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapraszam na Msze Święte o godz. 18:00  podczas której będziemy prosić Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, o pomoc w walce o czystość serca oraz o pokorne poszukiwanie i pełnienie woli Bożej w życiu. W ów piątek, z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia, nie obowiązuje nas piątkowy post jakościowy.
 8. Przyszła niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Świętych będzie można złożyć na ten cel ofiary do puszek.
 9. Do nabycia przy wyjściu z kościoła nowy numer Gościa Niedzielnego, Niedzieli,  Rycerz Niepokalanej, kartki świąteczne, świece Caritas, pamiątki: ślubu, I komunii św., chrztu, urodzin. Świece caritasu.
 10. Caritas Diecezji Szczecińskiej organizuje przedświąteczną akcję  „Torba Miłosierdzia”. Można je pobrać w kościele i napełnić żywnością i środkami czystości. Przygotowane rzeczy zostaną rozdysponowane przez Komisję charytatywną.
 11. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 12. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na kościół a także za ofiary składane co miesiąc. Bóg zapłać.
Comments are closed.