Ogłoszenia Duszpasterskie IV niedziela zwykła 28.01.2024r.

Ogłoszenia Duszpasterskie IV niedziela zwykła 28.01.2024r.

 1. Ukazany w dzisiejszej Ewangelii Jezus budził lęk i zdumienie wśród słuchających Go i będących świadkami znaków, które czynił. Dzisiaj również Jego Ewangelia spotyka się z różnym przyjęciem; my jednak pragniemy przyjmować ją wciąż otwartym sercem i na co dzień ją wypełniać.
 2. To ostatnia niedziela stycznia, w którą przypada Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych wszystkich, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami!
 3. W tym tygodniu wypada I czwartek,  piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszam na comiesięczną adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00.
 4. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.30, Msza Święta o godz. 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 10:00. Za tydzień zmiana Tajemnic Różańcowych.
 5. W piątek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą wszystkich, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Składane w to święto ofiary przeznaczone zostaną na wspomożenie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej ojczyźnie. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. Msze święte o godz. 16:00 w Kościnie o godz. 17:00 w  Wąwelnicy o  godz. 18:00 w Dołujach.  Podczas Mszy Św. o godz: 18:00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. będą miały poświęcone świece. 
 6. W sobotę przypada wspomnienie św. Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła. Na wieczornej Mszy Świętej pobłogosławimy jabłka (prosimy przynieść je ze sobą do świątyni) świecami udzielę specjalnego błogosławieństwa.
 7. Dobiegają końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękuję za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Bóg zapłać.
 8. W sobotę, na godz.: 9:00 serdecznie zapraszam Rodziny z ul. Słoneczny Sad w zdemontowaniu dekoracji bożonarodzeniowej i posprzątanie kościoła na niedzielę. Zachęcam jak zawsze do lektury prasy katolickiej.  Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Rycerza Niepokalanej.                    
 9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 10. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia, który dziś rozpoczynamy.

                                           W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • W środę, 31 stycznia – św. Jan Bosko, charyzmatyczny duszpasterz młodzieży i wybitny pedagog XIX wieku, który całe życie poświęcił trosce o młodych.
Comments are closed.