Ogłoszenia duszpasterskie III niedziela wielkiego postu 20.03.2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie III niedziela wielkiego postu 20.03.2022r.

  1. Dziś w  niedzielę 20 marca 2022r. osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Uroczyste przystąpienie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w naszym kościele odbędzie się podczas Mszy Świętych.
  2. W piątek (25 marca) będziemy przeżywać uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, dlatego zachęcamy do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na stolikach za ławkami znajdują się materiały dotyczące duchowej adopcji oraz deklaracje. Prosimy o wypełnienie tych deklaracji i o przyniesienie do kościoła. Od uroczystości św. Józefa trwa także Tydzień Modlitw o Ochronę Życia.
  3. Wraz z Kołem Misyjnym składamy podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na rzecz misjonarzy. Zebrano kwotę  350 zł. Wszystkim ofiarodawcom: Bóg zapłać!
  4. Caritas Polska rozprowadza poprzez parafie baranki wielkanocne oraz świece. Cena baranka wynosi 5 zł.; świeca mała 8 zł, świeca duża 20 zł. Świeca jajko 15 zł. jajko z podstawką 18 zł, Wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej akcji. W baranki i świece a także w kartki świąteczne zaopatrujemy się przy wyjściu z kościoła. Torby miłosierdzia.
  5. Na stoliku pod chórem wyłożone są koperty przeznaczone na seminarium duchowne w Szczecinie. Bardzo dziękuję za już złożone ofiary.
  6. Gorąco zachęcam Parafian do licznego udziału w drodze krzyżowej w piątki w Dołujach po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00: gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedziele wielkiego postu o godz. 17:15. Przez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  7. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół i seminarium duchowne.  Bóg zapłać.
  8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.                       
  9. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego i inne czasopisma. 
  10. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia, który dziś rozpoczynamy.
Comments are closed.