Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Adwentu 24.12.2017r.

Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Adwentu 24.12.2017r.

 1. Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego.”
 2. Zachęcam do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem. Zadbajmy o tradycję, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma Św. o narodzeniu Jezusa Chrystusa, (Łk 2, 1-20), dzielenie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Nie podawajmy alkoholu na stół wigilijny. Przy wigilijnym stole wspominamy tych, którzy już od nas odeszli do wieczności. Niech czas tych świąt będzie dla nas także czasem szczerego i życzliwego zainteresowania się ludźmi biednymi i samotnymi, którzy jakże często są bardzo blisko nas, a nam tak trudno ich zauważyć. Z tymi refleksjami w wigilię udamy się na tzw. Pasterkę.

  W naszej parafii tradycyjnie będą cztery pasterki:

  • o godz. 20.00 w Dołujach ( z udziałem dzieci )
  • o godz. 21.15 w Kościnie
  • o godz. 22.30 w Wąwelnicy
  • o godz. 24.00 w Dołujach
 3. Msze św. w pierwszy i drugi dzień świąt odprawiane będą jak w niedzielę.
 4. W drugi dzień Świąt składka zebrana w tym dniu przeznaczona będzie na KUL i Wydział Teologiczny Uniwersytetu w Szczecinie.
 5. W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, zapraszamy małżonków wraz z dziećmi.
 6. W przyszłą niedzielę zakończymy rok kalendarzowy 2017. Po Mszy Świętej o godz: 18:00 odśpiewamy przebłagalne suplikacje za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym 2017 oraz dziękczynne „Ciebie, Boga, wysławiamy” za otrzymane w tym czasie łaski. Będziemy też prosić Pana Boga o błogosławieństwo w nowym roku. Zachęcamy do licznego udziału w tym zgromadzeniu liturgicznym.
 7. W najbliższym czasie w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragnę odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterza do powierzonych jego trosce parafian i odwrotnie. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnej parafii. Plan według programu.
 8. Do nabycia przy wyjściu z kościoła: prasa katolicka, niedziela, w GOŚCIU NIEDZIELNYM specjalny dodatek z modlitwą przy stole wigilijnym. pamiątki: ślubu, I komunii św., chrztu, urodzin, świece wigilijne i opłatki, kalendarze.
 9. Jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół. Bóg zapłać. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i dobrego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Jan Piątek lat 66 i Leszek Mieczkowski lat 66 z Dołuj. Organizujemy zabawę sylwestrową, w imieniu rady parafialnej serdecznie zapraszamy. Są jeszcze do nabycia opłatki wigilijne i świece.
Comments are closed.