Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Adwentu 17.12.2017r

Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Adwentu 17.12.2017r

 1. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.
 2. Coraz bliżej jest do uroczystości Narodzenia Pańskiego. W niedzielę Wigilia, a potem kolejne świąteczne dni. Czy do ich
  przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem; przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że Pan Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu Boży wymiar. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest obecne pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze.
 3. Są do nabycia opłatki wigilijne (ofiara dowolna).
 4. Za tydzień w niedzielę Msze św. o godz. 8.00 w Dołujach; w Wąwelnicy o godz. 9.30; w Kościnie o godz.11.00 i w Dołujach o godz. 12.30; wieczorem przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia – zadbajmy o tradycję, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. To także niezwykła okazja pojednania do scalenia naszych, tak często powaśnionych, skłóconych ze sobą rodzin. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma Św. o narodzeniu Jezusa Chrystusa, (Łk 2, 1-20), dzielenie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Nie podawajmy alkoholu na stół wigilijny. Przy wigilijnym stole wspominamy tych, którzy już od nas odeszli do wieczności. Niech czas tych świąt będzie dla nas także czasem szczerego i życzliwego zainteresowania się ludźmi biednymi i samotnymi, którzy jakże często są bardzo blisko nas, a nam tak trudno ich zauważyć. Z tymi refleksjami w wigilię udamy się na tzw. Pasterkę.
  W naszej parafii tradycyjnie będą cztery pasterki:

  • o godz. 20.00 w Dołujach ( z udziałem dzieci )
  • o godz. 21.15 w Kościnie
  • o godz. 22.30 w Wąwelnicy
  • o godz. 24.00 w Dołujach
 5. Ostatnia Msza św. roratnia będzie w sobotę zapraszam dzieci i dorosłych.
 6. Spowiedź św. od poniedziałku do soboty przed Mszą św. Msze św. w pierwszy i drugi dzień świąt odprawiane będą jak w niedzielę.
 7. W drugi dzień Świąt składka zebrana w tym dniu przeznaczona będzie na KUL i Wydział Teologicny Uniwersytetu w Szczecinie.
 8. Do nabycia przy wyjściu z kościoła: prasa katolicka, niedziela, w GOŚCIU NIEDZIELNYM specjalny dodatek z modlitwą przy stole wigilijnym. pamiątki: ślubu, I Komunii św., chrztu, urodzin, świece wigilijne i opłatki.
 9. Jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 10. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół. Bóg zapłać.
 11. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i dobrego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.
Comments are closed.