Ogłoszenia Duszpasterskie IV niedziela adwentu 18.12.2022r.

Ogłoszenia Duszpasterskie IV niedziela adwentu 18.12.2022r.

 1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zapraszam do udziału w Mszach roratnich od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Prosimy o przynoszenie świec lub lampionów.
 2. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystości Narodzenia Pańskiego! W nadchodzącą sobotę Wigilia, która w kalendarzu liturgicznym rozpoczyna okres Narodzenia Pańskiego, a potem kolejne świąteczne dni. Czy jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku do nich przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne! Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze i nieustannie uzdalnia nas do niesienia tej Dobrej Nowiny innym.     
 3. W sobotę przypada Wigilia i kolejne świąteczne dni. Niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze i nieustannie uzdalnia nas do niesienia Dobrej Nowiny innym.
 4. W sobotę w naszym kościele jeszcze okazja do przedświątecznej spowiedzi św. od godz: 8:00 do 9:00. O godz: 9:00 Msza Św. wieczorem przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia  – zadbajmy o tradycję, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma Św. o narodzeniu Jezusa Chrystusa, (Łk 2, 1-20), dzielenie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Przy wigilijnym stole wspominamy tych, którzy już od nas odeszli do wieczności. Z tymi refleksjami w wigilię udamy się na tzw. Pasterkę.

                  W naszej parafii tradycyjnie będą cztery pasterki

 • o godz. 20.00 w Dołujach ( z udziałem dzieci )
 • o godz. 21.15 w Kościnie
 • o godz. 22.30 w Wąwelnicy
 • o godz. 24.00 w Dołujach                                                                                                         
  Msze św. w pierwszy i drugi dzień świąt odprawiane będą jak w niedzielę.               

5.  W drugi dzień Świąt składka zebrana w tym dniu przeznaczona będzie na KUL i Wydział    

     Teologiczny Uniwersytetu w Szczecinie. 

6. Do nabycia przy wyjściu z kościoła: prasa katolicka, niedziela, gość niedzielny a w nim    

    specjalny dodatek z modlitwą przy stole wigilijnym. pamiątki: ślubu, I komunii św., chrztu,     

    urodzin, świece wigilijne i opłatki.

7. Jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki

    świętych Patronów.                                                                           

8. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i dobrego przygotowania do świąt Bożego

     Narodzenia.

    Są jeszcze do nabycia opłatki (ofiara dowolna). Zachęcamy także do nabywania prasy katolickiej.

                                               W tym tygodniu patronuje nam:

 • Środa, 21 grudnia – św. Piotr Kanizjusz, prezbiter jezuicki, żyjący w latach 1521-1597, wybitny teolog, za co otrzymał tytuł doktora Kościoła
Comments are closed.