Uroczystość Bożego Narodzenia 25.12.2022r.

Uroczystość Bożego Narodzenia 25.12.2022r.

Drodzy Parafianie i Sympatycy naszego kościoła!

Przyjście na świat Zbawiciela jako niemowlęcia otwiera nas
na wielką tajemnicę Bożego planu zbawienia.
Życzę Wam, kochani Parafianie, podjęcia refleksji
nad tą tajemnicą objawienia Bożej miłości.
Niech pokój, którym Jezus chce Was obdarzyć, zagości
w Waszych sercach, domach, szkołach, zakładach pracy.
Niech nadzieja płynąca z betlejemskiego żłóbka
otoczy wszystkich chorych, cierpiących i samotnych.
Niech Nowonarodzony błogosławi dzieciom i młodzieży.
Wszystkich Was i intencje, które nosicie w sercach,
polecam Bogu w codziennej kapłańskiej modlitwie.

Prawdziwie radosnych, błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego! Z kapłańskiego serca wszystkim błogosławię.

  1. Obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Obowiązuje niedzielny porządek Mszy Świętych
  2. W poniedziałek (26 grudnia) święto św. Szczepana. Obowiązuje niedzielny porządek Mszy Świętych 
  3. We wtorek, 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. Natomiast podczas Mszy Świętej o godz. 9.00 będzie poświęcenie wina.                             
  4. W środę, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.
  5. W piątek obchodzimy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W sobotę, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Bardzo serdecznie zapraszam na Eucharystię o godz. 18:00. Po Mszy Świętej odśpiewamy przebłagalne suplikacje za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym 2022 oraz dziękczynne „Ciebie, Boga, wysławiamy” za otrzymane w tym czasie łaski. Będziemy też prosić Pana Boga o błogosławieństwo w nowym roku. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego).
  7. W niedzielę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2023. Jest to jednocześnie pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic Różańcowych i Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  8. Spotkania kolędowe z mieszkańcami poszczególnych ulic od 27 grudnia 2022 według planu kolędowego. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół a także za ofiary składane podczas wizyty duszpasterskiej. Bóg zapłać.
Comments are closed.