Ogłoszenia Duszpasterskie III niedziela adwentu 11.12.2020r.

Ogłoszenia Duszpasterskie III niedziela adwentu 11.12.2020r.

 1. Dziś w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje Adwentowe, którym przewodniczy autor rymowanych Ewangelii , Biblijnych opowieści Pan Roman Kempiński czyli Romcio Tomcio. Poeta w czasie tych rekolekcji dając świadectwo przygotuje naszą wspólnotę do świąt Bożego Narodzenia witamy bardzo serdecznie i życzymy mocy i błogosławieństwa Bożego w czasie posługiwania tej cząstce Kościoła. Dziś nauki rekolekcyjne podczas każdej Mszy św.  Msze św. z nauką rekolekcyjną w Dołujach  w poniedziałek i środa o godz. 18.00 we wtorek o godz. 17.30 Spowiedź św. we wtorek od godz. 17.00 a także we wszystkie dni rekolekcji pół godziny przed Mszą św.
 2. To już połowa Adwentu. W tym tygodniu, a dokładnie od soboty, 17 grudnia, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Przypatrzmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii.
 3. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego kościoła.
 4. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż w tę właśnie radosną niedzielę.
 5. We wtorek wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.
 6. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy serca wrażliwe i otwarte. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu.
 7. W piątek, 17 grudnia przypadnie 86. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.
 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Henryk Wdowiak lat 66 z Kościna.
 9. Do nabycia przy wyjściu z kościoła nowy numer Niedzieli, Gość Niedzielny, świece wigilijne, opłatki, kartki świąteczne.
 10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 11. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół a także za ofiary składane co miesiąc. Bóg zapłać.
 12. W tym roku bardzo proszę, aby dekorację świąteczną przygotowali (szopkę i choinki) mieszkańcy  ze Skarbimierzyc.
 13. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.

                                      W tym tygodniu patronują nam:

 • Wtorek, 13 grudnia – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych.
 • Środa, 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, za co wyróżniono go tytułem doktora Kościoła.
Comments are closed.