Ogłoszenia duszpasterskie II niedziela wielkiego postu 13.03.2022r.

1. W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne.
  2. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Przed Kościołem zbiórka do puszek na misje „Ad gentes”. A za tydzień na Ukrainę
  3. Za dwa tygodnie tj. od 27-30 marca rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla naszej Parafii. Rekolekcje prowadził będzie Ks. Stanisław Szestowicki z Pogórza koło Elbląga. Znajdźmy czas na wyciszenie, modlitwę  i Spowiedź Św.
  4. W piątek 19 marca obchodzimy Uroczystość św. Józefa –Oblubieńca NMP, Patrona Kościoła świętego. W Roku św. Józefa zachęcamy do zyskania odpustu zupełnego w tym dniu. Msza Święta w tym dniu o godz. 9.00, 17.00  i 18,00.
  5. W przyszłą niedzielę 21 marca 2021r. osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Uroczyste przystąpienie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w naszym kościele odbędzie się podczas Mszy Świętych.
  6. Caritas Polska rozprowadza poprzez parafie baranki wielkanocne oraz świece. Cena baranka wynosi 5 zł.; świeca mała 8 zł, świeca duża 20 zł. Świeca jajko 15 zł. jajko z podstawką 18 zł, Wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej akcji. W baranki i świece a także w kartki świąteczne zaopatrujemy się przy wyjściu z kościoła. Torby miłosierdzia.
  7. Na stoliku pod chórem wyłożone są koperty przeznaczone na seminarium duchowne w Szczecinie. Bardzo dziękuję za już złożone ofiary.
  8. Gorąco zachęcam Parafian do licznego udziału w drodze krzyżowej w piątki w Dołujach po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00: gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedziele wielkiego postu o godz. 17:15. Przez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  9. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół i seminarium duchowne.  Bóg zapłać.
  10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  11. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego i inne czasopisma. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia, który dziś rozpoczynamy