Ogłoszenia Duszpasterskie III niedziela Wielkiego Postu 12.03.2023r.

Ogłoszenia Duszpasterskie III niedziela Wielkiego Postu 12.03.2023r.

  1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, społecznego i rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w miłosierdzie Boże. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych: piątkowej Drodze krzyżowej o godz. 18:30 i niedzielnych Gorzkich żalach o godz. 17:15. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  2. W poniedziałek, 13 marca, przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Opatrzności Bożej oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.
  3. Trwamy w nowennie przed uroczystością św. Józefa. Odmawiamy ją codziennie po Mszy Świętej o godz.18.00, a w niedzielę po Gorzkich Żalach przed Mszą Świętą o godz. 18.00.
  4. Przyszła niedziela to niedziela Laetare.
  5. Na stoliku pod chórem wyłożone są koperty przeznaczone na seminarium duchowne w Szczecinie. Bardzo dziękuję za już złożone ofiary.
  6. Są do nabycia świece, baranki na stół wielkanocny, kartki świąteczne. Torby miłosierdzia.
  7. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół i seminarium duchowne.  Bóg zapłać.
  8. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia, który dziś rozpoczynamy.
  9. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
Comments are closed.