Ogłoszenia Duszpasterskie II niedziela Wielkiego Postu 05.03.2023r.

Ogłoszenia Duszpasterskie II niedziela Wielkiego Postu 05.03.2023r.

 1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, Rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne dla Parafii, które zakończą się w środę – 8 marca. Rekolekcje przeprowadzi Ojciec Kazimierz Leń Jezuita ze Starej Wsi. Msze rekolekcyjne dziś według planu niedzielnego w dni powszednie od poniedziałku do środy o godz: 9.00 i 18:00. w Dołujach Znajdźmy czas na wyciszenie, modlitwę  i Spowiedź Św. pół godziny przed Mszą św.
 2. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Przed Kościołem zbiórka do puszek na misje „Ad gentes”.
 3. Za tydzień w niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. Caritas Polska rozprowadza poprzez parafie baranki wielkanocne oraz świece. Cena baranka wynosi 6 zł.; świeca mała 9 zł, świeca duża 25 zł. Świeca jajko 18 zł. Wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej akcji. W baranki i świece a także w kartki świąteczne zaopatrujemy się przy wyjściu z kościoła.
 5. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet! Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o tych najbardziej utrudzonych matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety wypełniają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud oraz życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki. Podczas Mszy Świętej w szczególny sposób polecimy Bogu i Matce Najświętszej wszystkie niewiasty – te młodsze i starsze – z naszej wspólnoty parafialnej.
 6. Na stoliku pod chórem wyłożone są koperty przeznaczone na seminarium duchowne w Szczecinie. Bardzo dziękuję za już złożone ofiary.
 7. Gorąco zachęcam Parafian do licznego udziału w drodze krzyżowej w piątki w Dołujach po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00: gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedziele wielkiego postu o godz. 17:15. Przez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 8. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół i seminarium duchowne.  Bóg zapłać.
 9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.                       
 10. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego i inne czasopisma. 
 11. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia, który dziś rozpoczynamy.
Comments are closed.