Ogłoszenia duszpasterskie III niedziela Wielkanocna 1 maja 2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie III niedziela Wielkanocna 1 maja 2022r.

  1. Dziś przypada trzecia niedziela Wielkanocy. Przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się poprzez nasz pełny udział w Eucharystii.
  2. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do każdego wierzącego. Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu, przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza. Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangeliach.
  3. Dziś rozpoczynamy maryjny miesiąc – maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie po Mszy św. o godz. 18:00. W niedzielę o godz. 17.40 Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.
  4. W poniedziałek (2 maja) obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy do wywieszenia flag i symboli narodowych przy domach i mieszkaniach.
  5. We wtorek (3 maja) obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte według porządku niedzielnego. O godz. 17.40 nabożeństwo majowe. Otoczmy w tym dniu naszymi modlitwami naszą Ojczyznę, polecając ją szczególnej opiece Maryi, naszej Królowej.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek adoracja od godz. 12.00. Spowiedź Św. w piątek od godz. 17:30 Także w piątek zapraszamy kandydatów do bierzmowania na Mszę Świętą i spotkanie. W sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
  7. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12.30  rocznica Komunii Świętej
Comments are closed.