Ogłoszenia Duszpasterskie II niedziela wielkanocna 24.04.2022r.

Ogłoszenia Duszpasterskie II niedziela wielkanocna 24.04.2022r.

  1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie.
  2. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Ofiary składane dzisiaj do puszek są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.
  3. Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje. Zapraszamy na Mszę Świętą, w czasie której będziemy się modlić za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca była doceniana i szanowana oraz aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.
  4. We wtorek zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego a w środę na  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W piątek, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945). Naszą modlitwą będziemy otaczać wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.
  6. W najbliższą niedziele 1 maja 2021r. o godz. 12.00 w Dołujach odbędzie się w naszym kościele parafialnym I Komunia św. dwadzieścioro dzieci przyjmie w tym dniu po raz pierwszy Pana Jezusa do serca. W związku z tą uroczystością Msza św. z 12,30 będzie odprawiona o godz. 12.00, Za dwa tygodnie 8 maja Rocznica dzieci komunijnych. Spotkanie Rodziców i dzieci odbędzie się w najbliższy wtorek 26 kwietnia po Mszy św. o godz. 18.00.
  7. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.
  9. Dziękuję wszystkim za ofiary składane na kościół. Bóg zapłać.
  10. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego.
Comments are closed.