Ogłoszenia duszpasterskie III niedziela Adwentu 12.12.2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie III niedziela Adwentu 12.12.2021r.

 1. Dziś w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje Adwentowe, którym przewodniczy O. Ryszard Kiełbasa Redemptorysta ze Szczecina, witamy bardzo serdecznie i życzymy mocy i błogosławieństwa Bożego w czasie posługiwania tej cząstce Kościoła. Dziś nauki rekolekcyjne podczas każdej Mszy św.  Od poniedziałku do środy Msze św. z nauką rekolekcyjną w Dołujach  o godz. 18.00. Spowiedź św. we wszystkie dni rekolekcji pół godziny przed Mszą św.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego kościoła.
 3. Jutro wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.
 4. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe.
 5. Trwa okres Adwentu – oczekiwania na pamiątkę narodzin  Chrystusa i na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Starajmy się o jak najlepsze przygotowanie swojego wnętrza. Roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz.18.00. w Dołujach.
 6. W piątek, 17 grudnia przypadnie 85. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.
 7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Ferdynand Hyjek lat 74 ze Skarbimierzyc.
 8. Do nabycia przy wyjściu z kościoła nowy numer Niedzieli, Gość Niedzielny, świece wigilijne, opłatki, kartki świąteczne.
 9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 10. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na budowę kościoła a także za ofiary składane co miesiąc. Bóg zapłać.
 11. W tym roku bardzo proszę, aby dekorację świąteczną przygotowali (szopkę i choinki) mieszkańcy  z Dołuj, ul. Sarnia.
 12. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.
Comments are closed.