Ogłoszenia duszpasterskie IV niedziela Adwentu 19.12.2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie IV niedziela Adwentu 19.12.2021r.

  1. Rozpoczynamy ostatni tydzień Adwentu. Zapraszam do udziału w Mszach roratnich od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00. Prosimy o przynoszenie świec lub lampionów.   
  2. W najbliższy piątek przypada Wigilia i kolejne świąteczne dni. Niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze i nieustannie uzdalnia nas do niesienia Dobrej Nowiny innym.
  3. W piątek w naszym kościele jeszcze okazja do przedświątecznej spowiedzi św. od godz: 8:00 do 9:00. O godz: 9:00 Msza Św. wieczorem przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia  – zadbajmy o tradycję, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma Św. o narodzeniu Jezusa Chrystusa, (Łk 2, 1-20), dzielenie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Przy wigilijnym stole wspominamy tych, którzy już od nas odeszli do wieczności. Z tymi refleksjami w wigilię udamy się na tzw. Pasterkę.

                  W naszej parafii tradycyjnie będą cztery pasterki

  • o godz. 20.00 w Dołujach ( z udziałem dzieci )
  • o godz. 21.15 w Kościnie
  • o godz. 22.30 w Wąwelnicy
  • o godz. 24.00 w Dołujach 4. Msze św. w pierwszy i drugi dzień świąt odprawiane będą jak w niedzielę.               
    5. W drugi dzień Świąt składka zebrana w tym dniu przeznaczona będzie na KUL i Wydział Teologiczny Uniwersytetu w Szczecinie.  6. Przyszła niedziela(26 grudnia) to Niedziela Świętej Rodziny. Na Mszy Świętej o godz. 12.30 odbędzie się błogosławieństwo małżeństw przeżywających swoje jubileusze.

7. Do nabycia przy wyjściu z kościoła: prasa katolicka, niedziela, gość niedzielny a w nim    

    specjalny dodatek z modlitwą przy stole wigilijnym. pamiątki: ślubu, I komunii św., chrztu,     

    urodzin, świece wigilijne i opłatki.

8. Jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki

    świętych Patronów.                                                                           

9. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i dobrego przygotowania do świąt Bożego

     Narodzenia.

Comments are closed.