Ogłoszenia Duszpasterskie I niedziela Wielkiego Postu 26.02.2023r.

Ogłoszenia Duszpasterskie I niedziela Wielkiego Postu 26.02.2023r.

  1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa Świętego Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi”. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie
  2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszam w piątek o godz. 18:00, Msza św. a po niej droga krzyżowa a na gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:15.  ( dzieci po drodze krzyżowej otrzymują znaczki, które wklejają do zeszytu). Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00 W piątek okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. od godz. 17:30. W tym dniu o godz: 18:00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. W I sobotę odwiedziny chorych od godz.10.00
  4. W sobotę, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza. Święty Kazimierz jest patronem naszych braci Litwinów, przez jego wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności Kościół i naród Litewski.  
  5. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek przed kościołem na potrzeby misji.
  6. W przyszłą niedzielę,  5 marca rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne dla Parafii, które zakończą się w środę – 8 marca. Rekolekcje przeprowadzi ks. Kazimierz Leń Jezuita ze Starej Wsi. Msze rekolekcyjne codziennie o godz: 18:00. Znajdźmy czas na wyciszenie, modlitwę  i Spowiedź Św.
  7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli i Gościa Niedzielnego,
  9. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia, który dziś rozpoczynamy.
Comments are closed.