Ogłoszenia duszpasterskie II niedziela po Bożym Narodzeniu 5.01.2020r.

Ogłoszenia duszpasterskie II niedziela po Bożym Narodzeniu 5.01.2020r.

  1. Dziś Zmiana Tajemnic Różańcowych i Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Jutro obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana popularnie świętem Trzech Król. Na każdej Mszy Świętej błogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom:. Kredę i kadzidło można nabyć przy ołtarzu za dowolną ofiarę. Msza św. od wtorku do soboty o godz. 9.00 na czas kolędy. Niedziela bez zmian.
  3. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. To uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Chrystusa Pana. To jednocześnie wezwanie dla nas, abyśmy powracali zarówno do wydarzenia nad Jordanem, jak i do naszego chrztu, kiedy zostaliśmy wszczepieni w Chrystusa, umiłowanego Syna Bożego, i stawiali sobie pytania: czy rzeczywiście jesteśmy Jemu wierni i czy naszą wierność pogłębiamy i umacniamy. Po Mszy św. o godz. 18.00 swoje spotkanie opłatkowe mają wszystkie  wspólnoty naszej parafii.
  4. Plan kolędy w najbliższym tygodniu: Według programu… Kolędę rozpoczynam w niedzielę od godz.14.00, od wtorku do piątku od godz. 16.00 w soboty o godz. 10.00                          
  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych darów.
Comments are closed.