Ogłoszenia Duszpasterskie na niedzielę Chrztu Pańskiego 12.01.2020r.

Ogłoszenia Duszpasterskie na niedzielę Chrztu Pańskiego 12.01.2020r.

  1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc. Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego, kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Zgodnie z polską tradycją śpiew kolęd i wystrój bożonarodzeniowy towarzyszył nam będzie do święta Ofiarowania Pańskiego ( 02.02 ) , Matki Bożej Gromnicznej.
  2. W piątek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie sięgnąć po Pismo Święte, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.
  3. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno. Nasza osobista komunia z Panem Bogiem musi przekładać się na relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.
  4. Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda rozpoczynam w niedzielę od godz.14.00, w sobotę o godz. 10.00 a od poniedziałku do piątku od godz.15.00. Dziękuję już teraz za miłe spotkania i rozmowy, a także za ofiary przeznaczone na kościoła w Dołujach.
  5. Msze św. od poniedziałku do soboty o godz. 9.00;  niedziela bez zmian.
  6. Jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  7. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia, który dziś rozpoczynamy.

                      W tym tygodniu patronują nam:

  • 17 I – św. Antoni (1195-1231), opat, egipski pustelnik, który do dziś znajduje naśladowców w praktykowaniu takiej drogi doskonałości chrześcijańskiej.
Comments are closed.