Ogłoszenia duszpasterskie II niedziela po Bożym Narodzeniu 2.01.2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie II niedziela po Bożym Narodzeniu 2.01.2022r.

  1. Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom.
  2. Dziś Zmiana Tajemnic Różańcowych i Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. W czwartek obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana popularnie świętem Trzech Król. Na każdej Mszy Świętej błogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom:. Kredę i kadzidło można nabyć przy ołtarzu za dowolną ofiarę. Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne. Msza św. od poniedziałku do soboty o godz. 9.00 na czas kolędy. Niedziela bez zmian. Czwartek, 6 stycznia, jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Niech nie zabraknie modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy w krajach misyjnych.
  4. Piątek, 7 stycznia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz: 8:30 
  5. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. To uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Chrystusa Pana. To jednocześnie wezwanie dla nas, abyśmy powracali zarówno do wydarzenia nad Jordanem, jak i do naszego chrztu, kiedy zostaliśmy wszczepieni w Chrystusa, umiłowanego Syna Bożego, i stawiali sobie pytania: czy rzeczywiście jesteśmy Jemu wierni i czy naszą wierność pogłębiamy i umacniamy. Po Mszy św. o godz. 18.00 swoje spotkanie opłatkowe mają wszystkie  wspólnoty naszej parafii.
  6. Plan kolędy w najbliższym tygodniu: Według programu… Kolędę rozpoczynam w niedzielę od godz.14.00, od wtorku do piątku od godz. 16.00 w soboty o godz. 10.00                          
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa.
Comments are closed.