Ogłoszenia Duszpasterskie niedziela Świętej Rodziny 26.12.2021r.

Ogłoszenia Duszpasterskie niedziela Świętej Rodziny 26.12.2021r.

  1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności. W czasie Mszy Św. o godz. 12.30 zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie.
  2. Jutro, 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. Natomiast podczas Mszy Świętej o godz. 9.00 będzie poświęcenie wina.                             
  3. We wtorek, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.
  4. W piątek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Bardzo serdecznie zapraszam na Eucharystię o godz. 18:00. Po Mszy Świętej odśpiewamy przebłagalne suplikacje za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym 2021 oraz dziękczynne „Ciebie, Boga, wysławiamy” za otrzymane w tym czasie łaski. Będziemy też prosić Pana Boga o błogosławieństwo w nowym roku. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego).
  5. W sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Za publiczny śpiew hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Msze Święte będą sprawowane według porządku  niedzielnego. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane). Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu spotkanie Męskiego Różańca po Mszy św. o godz. 18.00.
  6. Spotkania kolędowe z mieszkańcami poszczególnych ulic od 27 grudnia 2021 według planu kolędowego.
  7. W przyszłą niedzielę przypada zmiana Tajemnic Różańcowych i Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Henryk Domański lat 61 ze Skarbimierzyc. Msza św. pogrzebowa w środę o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek …..
  9. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół a także za ofiary składane podczas wizyty duszpasterskiej. Bóg zapłać.

Comments are closed.