Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela po Bożym Narodzeniu 03.01.2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela po Bożym Narodzeniu 03.01.2021r.

  1. Dziś Zmiana Tajemnic Różańcowych i Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas „wiatykiem” czyli pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin.
  3. W środę obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana popularnie świętem Trzech Król. Na każdej Mszy Świętej błogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom:. Kredę i kadzidło można nabyć przy ołtarzu za dowolną ofiarę. W tym dniu Msze św. jak w niedzielę.
  4. 7 stycznia pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00, Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
  5. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. To uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Chrystusa Pana. To jednocześnie wezwanie dla nas, abyśmy powracali zarówno do wydarzenia nad Jordanem, jak i do naszego chrztu, kiedy zostaliśmy wszczepieni w Chrystusa, umiłowanego Syna Bożego, i stawiali sobie pytania: czy rzeczywiście jesteśmy Jemu wierni i czy naszą wierność pogłębiamy i umacniamy.
  6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych darów.
Comments are closed.