Ogłoszenia duszpasterskie niedziela Świętej Rodziny 27.12.2020r.

Ogłoszenia duszpasterskie niedziela Świętej Rodziny 27.12.2020r.

  1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.
  2. W czwartek ostatni dzień roku kalendarzowego. Bardzo serdecznie zapraszam na Eucharystię o godz. 17:00. Po Mszy Świętej odśpiewamy przebłagalne suplikacje za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym 2020 oraz dziękczynne „Ciebie, Boga, wysławiamy” za otrzymane w tym czasie łaski. Będziemy też prosić Pana Boga o błogosławieństwo w nowym roku. Zachęcam do licznego udziału w tym zgromadzeniu liturgicznym.
  3. W piątek, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane jak w niedzielę o godz. 8.00, 12.30 i 18.00 w Dołujach; o godz. 9.30 w Wąwelnicy; o godz. 11.00. w  Kościnie; U progu Nowego Roku na Mszy św. o godz. 12.30 odmówimy akt poświęcenia się rodzin naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy do licznego udziału zwłaszcza rodziny. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.
  4. W tym tygodniu wypada I czwartek, (adoracja Najświętszego Sakramentu  od godz. 12.00)  piątek i I sobota miesiąca. W tym dniu spotkanie Męskiego Różańca po Mszy św. o godz. 18.00.
  5. W przyszłą niedzielę przypada zmiana Tajemnic Różańcowych i Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. U progu nowego roku kalendarzowego 2021 jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. W ten sposób stwarzamy szansę spełnienia się naszych najlepszych życzeń, aby budując dom naszej rodziny, naszej wspólnoty parafialnej i naszej Ojczyzny, promieniować Bożym szczęściem, niezależnie od tego, co posiadamy i jaką drogą Pan Bóg nas prowadzi. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym.
  7. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół a także za ofiary składane podczas wizyty duszpasterskiej. Bóg zapłać.
  8. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.

                                     W tym tygodniu patronują nam:

  • 28 XII– Święci Młodziankowie, męczennicy, ponieśli śmierć na rozkaz Heroda z powodu przyjścia na świat Zbawiciela.
  • 2 I – święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (ok. 330-ok. 390), biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary, ogłoszeni doktorami Kościoła, za życia złączeni przyjaźnią, wspominani w liturgii tego samego dnia.
Comments are closed.