Ogłoszenia Duszpasterskie II niedziela Adwentu 10.12.2023r.

Ogłoszenia Duszpasterskie II niedziela Adwentu 10.12.2023r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek przed Kościołem.
 2. By dobrze przeżyć Adwent zachęcam do regularnego udziału w Mszach roratnich od poniedziałku do soboty o godz. 18.00, Prosimy o przynoszenie lampionów.
 3. Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom rozprowadza świece wigilijne:
 4. W środę, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (1981 r.). Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie i polecajmy w naszych modlitwach obecnie rządzących, aby dzięki ich mądrości nasza Ojczyzna napełniała się pokojem i dostatkiem.
 5. W tym tygodniu patronują nam:  13 XII – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych; 14 XII – św. Jan od Krzyża, prezbiter, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła;
 6. Poświęcone opłatki wyznaczone osoby jak w ubiegłym roku roznoszą po domach. Składane ofiary przeznaczone są na kościół .
 7. Za tydzień w niedziele w naszej Parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe od 17- 20 grudnia, które poprowadzi O. Kazimierz Leń ze Starej Wsi. Jest to Niedziela Radości „Gaudete”
 8. Do nabycia przy wyjściu z kościoła nowy numer Gościa Niedzielnego, Niedzieli,  Rycerz Niepokalanej, kartki świąteczne, świece Caritas, pamiątki: ślubu, I komunii św., chrztu, urodzin.
 9. W najbliższą sobotę spotkanie Rodziców i dzieci przygotowująca się do I komunii św. po Mszy św. o godz. 18.00. W niedzielę 17 grudnia poświęcenie medalików podczas Mszy św. o godz. 12.30
 10. W tym roku bardzo proszę, aby dekorację świąteczną przygotowali (szopkę i choinki) mieszkańcy  Dołuj, ul. Słoneczny Sad.
 11. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem, pogodą ducha i pełnym wiary i optymizmu sercem.
 12. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na kościół.
 13. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.
Comments are closed.