Ogłoszenia Duszpasterskie III niedziela Adwentu 17.12.2023r.

Ogłoszenia Duszpasterskie III niedziela Adwentu 17.12.2023r.

 1. „Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan już jest blisko, że już przychodzi, by nam udzielić swoich darów. Nawet kolor szat liturgicznych jest dzisiaj jakby jaśniejszy, weselszy, bo nie fioletowy, tylko różowy. Otwierajmy się na przychodzącego Pana, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności.
 2. Dziś w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje Adwentowe, którym przewodniczy O. Kazimierz Leń Jezuita ze Starej Wsi, witamy bardzo serdecznie i życzymy mocy i błogosławieństwa Bożego w czasie posługiwania tej cząstce Kościoła. Dziś nauki rekolekcyjne podczas każdej Mszy św.  Msze św. z nauką rekolekcyjną w Dołujach  w poniedziałek i środa o godz. 9.00 i 18.00 pół godziny przed Mszą św. Spowiedź św. we wszystkie dni rekolekcji.
 3. Obchodzimy dzisiaj 87 rocznicę urodzin Papieża Franciszka. Polecajmy go w naszych modlitwach.
 4. W trzecim tygodniu adwentowego czuwania i oczekiwania jesteśmy wszyscy zaproszeni do szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin.
 5. Do świąt Bożego Narodzenia coraz bliżej (pozostał już zaledwie tydzień, albowiem tegoroczny Adwent jest najkrótszym z możliwych). Postarajmy się o ich piękny, chrześcijański obchód…Wszystkich, którzy chcą włączyć w to błaganie, zapraszamy w tygodniu na Roraty, które celebrujemy od poniedziałku do piątku o godz.: 18:00.
 6. W przyszłą niedzielę wigilia Bożego Narodzenia ze szczególnie przeżywanym wieczorem: zacznijmy tę wieczorną celebrację w gronie rodziny wspólną modlitwą, wzajemnym pojednaniem, przełamaniem się opłatkiem i złożeniem serdecznych życzeń. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 7. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę.                                                                                                                        W naszej parafii tradycyjnie będą cztery pasterkio godz. 20.00 w Dołujach ( z udziałem dzieci )o godz. 21.15 w Kościnie o godz. 22.30 w Wąwelnicy o godz. 24.00 w Dołujach 
 8. Msze św. w pierwszy i drugi dzień świąt odprawiane będą jak w niedzielę.               
 9. W drugi dzień Świąt składka zebrana w tym dniu przeznaczona będzie na KUL i Wydział Teologiczny Uniwersytetu w Szczecinie.  Do nabycia przy wyjściu z kościoła: prasa katolicka, niedziela, gość niedzielny a w nim     specjalny dodatek z modlitwą przy wigilijnym stole. świece wigilijne, opłatki, kartki świąteczne.
 10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 11. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół a także za ofiary składane co miesiąc. Bóg zapłać.
 12. W tym roku bardzo proszę, aby dekorację świąteczną przygotowali (szopkę i choinki) mieszkańcy  z Dołuj ul. Słoneczny Sad
 13. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.
Comments are closed.