Ogłoszenia Duszpasterskie I Niedziela Wielkiego Postu 18.02.2018r.

Ogłoszenia Duszpasterskie I Niedziela Wielkiego Postu 18.02.2018r.

  1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.
  2. Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się także czas tzw. Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Przypominam o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym. Codziennie przed Mszą Świętą jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Na te największe chrześcijańskie święta oczyśćmy nasze serca, uczyńmy je gotowymi na przyjęcie zmartwychwstałego Pana.
  3. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w piątek w Kościnie o godz. 16.00, Wąwelnicy o godz. 17.00; w Dołujach po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00, dla wszystkich a na gorzkie żale w niedzielę o godz. 17:15 ( dzieci po drodze krzyżowej otrzymują znaczki, które wklejają do zeszytu). Przez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post
  4. We srodę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie koła biblijnego na plebanii. W piątek spotkanie młodzieży do bierzmowania i rodziców o godz. 18.00 Msza św.
  5. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Tradycyjnie zbiórka do puszek przed kościołem na dzieło pomocy Ad Gentes.
  6. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół.
  7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli i Gościa Niedzielnego,
  9. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia, który dziś rozpoczynamy.

W tym tygodniu patronuje nam:

22 II – św. Piotr Apostoł (I w.), pierwszy biskup Rzymu, papież, nauczyciel wiary i wierny naśladowca Chrystusa.

Comments are closed.