Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu 25.02.2018r.

Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu 25.02.2018r.

 1. Dzisiejsza Niedziela nazywana jest niedzielą Ad gentes i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni, wrzucając ofiary do puszek, będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła
 2. Caritas Polska rozprowadza poprzez parafie baranki wielkanocne oraz świece. Cena baranka wynosi 5 zł.; świeca mała 5 zł a duża 15 zł. Wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej akcji. W baranki i świece a także w kartki świąteczne zaopatrujemy się przy wyjściu z kościoła.
 3. Na stoliku pod chórem wyłożone są koperty przeznaczone na seminarium duchowne w Szczecinie. Bardzo dziękuję za już złożone ofiary.
 4.  Gorąco zachęcam Parafian do licznego udziału w drodze krzyżowej w piątki o godz. 17:00 w Wąwelnicy i Kościnie a w Dołujach po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00: gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedziele wielkiego postu o godz. 17:15. ( dzieci po drodze krzyżowej otrzymują znaczki, które wklejają do zeszytu). Przez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 5. We środę po wieczornej Mszy św. kolejne spotkanie kręgu biblijnego.
 6. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.
 7. W piątek, spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania Mszą św. o godz. 18.00
 8. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie przed Mszą św. W sobotę od 10.00 z posługą duszpasterską odwiedzę chorych.
 9. Za tydzień w niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 10. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół i seminarium duchowne. Bóg zapłać.
 11. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 12. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego i inne czasopisma.
 13. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia, który dziś rozpoczynamy.
Comments are closed.