Ogłoszenia Duszpasterskie I niedziela Adwentu 29.11.2020r.

Ogłoszenia Duszpasterskie I niedziela Adwentu 29.11.2020r.

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent. Na pierwszej Mszy Świętej poświęcone zostały opłatki na stół wigilijny, które są rozprowadzane przez naszych parafian. Ofiara złożona przy tej okazji przeznaczone będzie na kościół. Komisja Charytatywna rozprowadza torby miłosierdzia i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  2. Zachęcamy do dobrego przeżycia Adwentu. Pomocą niech będzie regularny udział w Mszach roratnich ku czci Matki Najświętszej od poniedziałku do soboty o godzinie 18.00, Szczególne zaproszenie i prośbę kieruję do dzieci. Podobnie jak w roku ubiegłym w czasie Rorat będą kierowane także do nich specjalne kazania.
  3. Dziś rozpoczyna się nowy rok liturgiczny. Wraz z nim rozpoczyna się nowy Rok Duszpasterski pod hasłem „Duch, który umacnia miłość…” Adwent rozpoczyna też nowy rok liturgiczny 2020/ 2021. Cykl niedzielnych czytań „B”, a na dni powszednie okresu zwykłego: cykl czytań Rok II.
  4. W poniedziałek 30 listopada przypada święto św. Andrzeja Apostoła.
  5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12,00. Piątek od 17,00 spowiedź św. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 10.00. Jak również w tym dniu pierwsze spotkanie męskiego Różańca o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie.
  6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic jest to też dzień pomocy kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek przed kościołem.
  7. Do nabycia przy wyjściu z kościoła nowy numer Gościa Niedzielnego, Niedzieli,  Rycerz Niepokalanej, kartki świąteczne, świece Caritas, pamiątki: ślubu, I komunii św., chrztu, urodzin.
  8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  9. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na kościół a także za ofiary składane co miesiąc. Bóg zapłać..
  10. Caritas Diecezji Szczecińskiej organizuje przedświąteczną akcję  „Torba Miłosierdzia”. Można je pobrać w kościele i napełnić żywnością i środkami czystości. Przygotowane rzeczy zostaną rozdysponowane przez Komisję charytatywną.
Comments are closed.