Ogłoszenia Duszpasterskie II niedziela Adwentu 6.12.2020r.

Ogłoszenia Duszpasterskie II niedziela Adwentu 6.12.2020r.

 1. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Zbiórka do puszek przed Kościołem.
 2. Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni.
 3. Trwamy w radosnym oczekiwaniu na przyjście Zbawiciela. Zachęcam do udziału w Roratach, które przeżywamy codziennie o godz. 18.00, Jeszcze raz zachęcam, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci, młodzież i dorośli przynosząc ze sobą światło.
 4. We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 17:00 w Kościnie, o godz. 18:00 w Dołujach.
 5. Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom rozprowadza świece wigilijne: małe – 6 zł, ; duże – 15 zł.
 6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Jan Przygoda lat 75 z Skarbimierzyc. Wieczny odpoczynek…Msza św. pogrzebowa w środę o godz. 13,00 w kościele parafialnym.
 7. Za tydzień w niedziele rozpoczynamy rekolekcje adwentowe od 13-16 grudnia, które poprowadzi O. Stanisław Kiełbasa Redemptorysta ze Szczecina.  Jest to Niedziela Radości „Gaudete”
 8. Pod koniec tego tygodnia do wszystkich Parafian trafią życzenia świąteczne oraz pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny. Pragnę w ten sposób dotrzeć do wszystkich rodzin, osób samotnych, abyśmy w tym trudnym czasie zmagania się z pandemią czuli się jedną wspólnotą. Decyzją ks. Arcybiskupa w tym roku, nie odbędzie się tradycyjna kolęda. Rodziny, które pragną, aby ich dom został pobłogosławiony mogą poprosić o wizytę duszpasterską zwaną kolędą zgłaszając osobiście w zakrystii lub telefonicznie w celu ustalenia terminu wizyty.
 9. Do nabycia przy wyjściu z kościoła nowy numer Gościa Niedzielnego, Niedzieli,  Rycerz Niepokalanej, kartki świąteczne, kalendarze, świece Caritas, pamiątki: ślubu, I komunii św., chrztu, urodzin.
 10. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem, pogodą ducha i pełnym wiary i optymizmu sercem.
 11. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na kościół a także za ofiary składane co miesiąc. Bóg zapłać.
 12. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.
Comments are closed.