ogłoszenia duszpasterskie na V niedzielę wielkanocną 19.05.2019r.

1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.
  2. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawiamy nabożeństwo majowe.
  3. W przyszłą niedzielę, 26 maja obchodzić będziemy Dzień Matki.
  4. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 17.30.
  5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła  do wieczności śp. Jan Porosiński lat 66 z Wąwelnicy.  Wieczny odpoczynek….
  6. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcam do czytelnictwa prasy katolickiejGość Niedzielny, Niedziela i inne czasopisma.
  7. Jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  8. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia, który dziś rozpoczynamy.
  9. Za wszystkie ofiary złożone na kościół, składam serdeczne Bóg zapłać!