Ogłoszenia duszpasterskie na VI niedzielę wielkanocną 26.05.2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie na VI niedzielę wielkanocną 26.05.2019r.

 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Matki. Polecamy Bogu nasze mamy, prosząc dla nich o potrzebne łaski, a dla tych, które już Pan powołał do siebie, prosimy o Boże miłosierdzie i nagrodę nieba.
 2. W piątek 31 maja przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i zakończenie nabożeństw majowych.
 3. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 10.00
 4. Również w sobotę rozpoczynamy czerwiec. Przez cały miesiąc codziennie po Mszy Świętej wieczornej zapraszam na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa (z wyjątkiem  niedzieli kiedy będzie przed Mszą Świętą o godz. 17.30).
 5. W przyszłą niedzielę będziemy świętować uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 6. W związku z następstwami powodzi, Caritas Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej  organizuje dla poszkodowanych zbiórkę do puszek. W minionym tygodniu z rezerw Caritas pierwsi poszkodowani już otrzymali pomoc.
 7. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominam wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.
 8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 9. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej
 10. Za wszystkie ofiary złożone na kościół, składam serdeczne Bóg         zapłać – niech Pan Wam we wszystkim błogosławi!
 11. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych,
 • 31 V – święto Nawiedzenia NMP,                                                                                       1 VI – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik
Comments are closed.