Ogłoszenia na niedzielę V zwykłą 9.02.2020r.

Ogłoszenia na niedzielę V zwykłą 9.02.2020r.

  1. Dziś na Eucharystii gromadzi nas Chrystus w piątą niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Częściej i uważniej wczytujmy się w objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym. Jednocześnie wsłuchujmy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia.
  2. We wtorek, 11 lutego we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. W naszej wspólnocie parafialnej Msza Święta dla chorych  zostanie odprawiona o godz. 5:30. połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia.
  3. W tym tygodniu nie będzie Mszy św. od środy do soboty, niedziela bez zmian.
  4. Dnia 14 lutego wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach.
  5. Dziękuję tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu pomogli w demontażu dekoracji świątecznych i uporządkowaniu naszej świątyni. Składam serdeczne Bóg zapłać.
  6. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego         błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Rycerza Niepokalanej.
  8. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.

 W tym tygodniu patronują nam:

  • 11 II – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego,
  • 14 II – św. Cyryl (827-869), mnich, i św. Metody (815-885), biskup, patroni Europy, misjonarze Księstwa Wielkomorawskim i Rusi Kijowskiej.
Comments are closed.