Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę Ofiarowania Pańskiego 2.02.2020r.

Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę Ofiarowania Pańskiego 2.02.2020r.

 1. W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od początku czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa do świątyni jerozolimskiej. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj błogosławienia w tym dniu świec. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.
 2. W wydarzeniu Ofiarowania Pańskiego wyjątkowa jest też obecność starców Symeona i Anny. Dlatego dziś modlimy się w intencji ludzi w podeszłym wieku. Sędziwi Symeon i Anna pokazują nam, że u schyłku życia można dostrzec sprawy, których nie dostrzegają inni. Są oni także niezrównanymi nauczycielami trudnej i zapomnianej umiejętności przygotowania się do odejścia z tego świata.
 3. W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – tegoroczny jest już 24. z kolei. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej.
 4. Dzisiaj, po Mszy Św. o godz: 12:30 spotkanie rodziców dzieci I – komunijnych.
 5. Dzisiejsze święto kończy również tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszych kościołach.  
 6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Helena Żmudzińska lat 73 ze Skarbimierzyc. Wieczny odpoczynek…
 7. Zachęcam jak zawsze do lektury prasy katolickiej.  Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Rycerza Niepokalanej.                    
 8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego  błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 9. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia, który dziś rozpoczynamy.

                             W tym tygodniu patronują nam:

 • 5 II – św. Agata, męczennica sycylijska z pierwszych wieków chrześcijaństwa, której kult szybko rozszerzył się na cały Kościół.
 • 6 II – Święci Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu.
Comments are closed.