Ogłoszenia na IV niedzielę adwentu 22.12.2019r.

Ogłoszenia na IV niedzielę adwentu 22.12.2019r.

 1. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. W najbliższy wtorek przypada Wigilia i kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze i nieustannie uzdalnia nas do niesienia Dobrej Nowiny innym.
 2. W naszym kościele jeszcze okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej od godz: 8:00 do 9:00. O godz: 9:00 Msza Św. wieczorem przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia  – zadbajmy o tradycję, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma Św. o narodzeniu Jezusa Chrystusa, (Łk 2, 1-20), dzielenie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Nie podawajmy alkoholu na stół wigilijny. Przy wigilijnym stole wspominamy tych, którzy już od nas odeszli do wieczności. Z tymi refleksjami w wigilię udamy się na tzw. Pasterkę. W naszej parafii tradycyjnie będą cztery pasterki
 • o godz. 20.00 w Dołujach ( z udziałem dzieci )
 • o godz. 21.15 w Kościnie
 • o godz. 22.30 w Wąwelnicy
 • o godz. 24.00 w Dołujach Msze św. w pierwszy i drugi dzień świąt odprawiane będą jak w niedzielę.               
 • W drugi dzień Świąt składka zebrana w tym dniu przeznaczona będzie na KUL i Wydział Teologiczny Uniwersytetu w Szczecinie. 
 • Przyszła niedziela to Niedziela Świętej Rodziny. Na Mszy Świętej o godz. 12.30 odbędzie się błogosławieństwo małżeństw przeżywających  swoje jubileusze.
 • W najbliższym czasie w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragnę odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterza do powierzonych jego trosce parafian i odwrotnie. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach nasze wspólnoty parafialnej
 • Do nabycia przy wyjściu z kościoła: prasa katolicka, niedziela, gość niedzielny a w nim specjalny dodatek z modlitwą przy stole wigilijnym. pamiątki: ślubu, I komunii św., chrztu, urodzin, świece wigilijne i opłatki.
 • Jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.                                                                           
 • Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i dobrego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.

                 W tym tygodniu patronują nam:

 • 26 XII – św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański,
 • 27 XII – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie,
 • 28 XII – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.
Comments are closed.