Ogłoszenia Duszpasterskie XXVII niedziela zwykła 08.10.2023r.

Ogłoszenia Duszpasterskie XXVII niedziela zwykła 08.10.2023r.

  1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele o godz. 17:30. Wszystkich parafian serdecznie zapraszam!
  2. Dziś poświęcenie Różańców dzieciom przygotowujących się do pierwszej komunii św. zapraszam dzieci  wraz z rodzicami na godz. 12.30. na tej Mszy św. zostaną poświęcone różańce, aby dzieci mogły modlić się na nich już w miesiącu październiku.
  3. W piątek (13 października) przeżywać będziemy ostatnie w tym roku uroczyste Nabożeństwo Fatimskie w Kościnie o godz. 19.00 sprawowana będzie Msza Święta. Po Mszy Świętej procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej i modlitwa różańcowa, (proszę przynieść świece na procesję.)
  4. Za tydzień w niedzielę (15 października) przeżywać będziemy Dzień Papieski. Z tej okazji jak co roku przeprowadzona zostanie do puszek przed Kościołem zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną młodzież.
  5. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  6. Wychodząc z kościoła  możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego. Rycerza Niepokalanej i innych pamiątek.
  7. Zbliża się miesiąc listopad – miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Ministranci po Mszy św. będą rozdawać kartki na wypominki. Proszę o zaznaczenie na kartkach lub kopercie w którym dniu tygodnia listopadowego mają być czytane wypominki. Kościół będzie polecał w modlitwach naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na kościół.

               W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), polski kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń zakonnych bezhabitowych.
Comments are closed.