Ogłoszenia Duszpasterskie XXVI niedziela zwykła 01.10.2023r.

Ogłoszenia Duszpasterskie XXVI niedziela zwykła 01.10.2023r.

 1. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie celebrowanym w naszym kościele o godz. 17:30 październikowym nabożeństwie. A tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela”
 2. Z racji przypadającego dziś, a przykrytego przez niedzielę, liturgicznego wspomnienia Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, która jest patronką misji katolickich, w całym Kościele obchodzimy Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. W osobistych modlitwach pamiętajmy o wielkiej rzeszy sióstr zakonnych, które całkowicie poświęciły się nie tylko głoszeniu Chrystusowej Ewangelii w różnych zakątkach świata, ale zajmują się także krzewieniem kultury, wychowują młode pokolenia i w pokorze służą pomocą najsłabszym, bezbronnym i zagubionym.
 3. W poniedziałek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. To liturgiczne wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest bronić nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak by było to możliwe, musimy być uważni na jego natchnienia. Nie zapominajmy również każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika.
 4. W środę, 4 października, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu (1182-1226), ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyka, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła po dzień dzisiejszy. To imię nosi również Ojciec Święty Franciszek, zatem świętujemy jego imieniny. Otoczmy go z tej okazji serdeczną modlitwą. Parafia z Dobrej zaprasza na obchody św. Franciszka informacja znajduje się na plakacie.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00. Spowiedź św. pół godz. przed Mszą św. W pierwszy piątek od godz. 17.30. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 10.00,
 6. W czwartek, 5 października, w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Święty Jan Paweł II zwykł ją nazywać „iskrą Bożego miłosierdzia”, która wyszła z Polski. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla samych siebie i dla całego świata. Tylu wiernych w różnych wspólnotach Kościoła powszechnego modli się słowami Koronki do miłosierdzia Bożego. My, Polacy, bądźmy przykładem naśladowania duchowości i pobożności Świętej Siostry Faustyny.
 7. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w piątek o godz. 17.30 Różaniec, Msza św. i po Mszy św.  spotkanie.
 8. A w sobotę, 7 października, przeżyjemy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, tym bardziej zapraszam wszystkich parafian na wspólnotową modlitwę różańcową do granic w Lubieszynie o godz. 15.00. rozpoczniemy odmawianie czterech części różańca.
 9. Za tydzień  poświęcenie Różańców dzieciom przygotowujących się do pierwszej komunii św. zapraszam dzieci  wraz z rodzicami na godz. 12.30.
 10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 11. Wychodząc z kościoła  możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego. Rycerza Niepokalanej i innych pamiątek.
Comments are closed.