Ogłoszenia duszpasterskie XXV niedziela zwykła 22.09.2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie XXV niedziela zwykła 22.09.2019r.

  1. Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.
  2. W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Pio z Pietrelciny, wytrwałego spowiednika i kierownika duchowego. Zachęcam do korzystania z sakramentu pokuty.
  3. W czwartek 26 września 2019r. o godz. 4.30 Msza św. dla parafian i wyjeżdżających na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. W piątek i sobotę nie będzie Mszy św. Intencje sprawowane będą na wyjeździe.
  4. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Tomasza Góreckiego lat 65 z Dołuj. I śp. Mariana Zaremba lat 79 z Dołuj. Wieczny odpoczynek…Msza św. śp. Mariana we wtorek o godz. 10.00 w Dołujach a ostatnie pożegnanie w Szczecinie o 12,30 w kaplicy cmentarnej.
  5. Dziękuje serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół. Bóg zapłać.
  6. Jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwai opieki świętych Patronów.
  7. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.

                                     W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 23 IX –  św.Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk, obdarzony zdolnością czytania w ludzkich sercach i bilokacją, 
  • 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy,
  • 28 IX – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.
Comments are closed.