Ogłoszenia Duszpasterskie XXIV niedziela zwykła 11.09.2022r.

Ogłoszenia Duszpasterskie XXIV niedziela zwykła 11.09.2022r.

  1. Dzisiejsza liturgia Słowa przypomniała nam prawdę o nieskończonym miłosierdziu Boga. Pan Bóg przebacza nasze grzechy, kiedy widzi szczery żal i chęć poprawy i cieszy się z naszego nawrócenia. Pielęgnujmy w sobie pragnienie nieustannego przemieniania naszego życia i korzystajmy jak najczęściej z sakramentu pokuty i pojednania, w którym doświadczamy Bożego miłosierdzia.
  2. We wtorek 13 września odbędzie się nabożeństwo Fatimskie w Kościnie o godz. 19.00. Msza św. i procesja z figurą Matki Bożej. Serdecznie zapraszam.
  3. W środę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża.
  4. W czwartek 15 września przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.
  5. W piątek zapraszam na spotkanie po wieczornej Mszy św. udających się na pielgrzymkę do Częstochowy.
  6. Zachęcam  jak zawsze do częstszego sięgania do prasy katolickiej. Niedzieli, GOŚCIA NIEDZIELNEGO. 
  7. Za tydzień zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny US.  Za ofiary złożone składam serdeczny Bóg zapłać.
  8. Przyszła niedziela będzie naznaczona wieloma intencjami modlitewnymi. Będzie to trzecia niedziela września, która w naszej Ojczyźnie jest Dniem Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszyć nam będzie modlitwa w intencji dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.
  9. Jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  10. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.
Comments are closed.