Ogłoszenia Duszpasterskie XXIII niedziela zwykła 10.09.2023r.

Ogłoszenia Duszpasterskie XXIII niedziela zwykła 10.09.2023r.

 1. „Wiara bez uczynków jest martwa”. Dziś tak wielu ludzi ochrzczonych usiłuje twierdzić, że należą do wierzących, mimo że odrzucili praktyki religijne, a niejednokrotnie nawet zasady moralne Dekalogu. Trzeba ich wówczas zapytać, gdzie są owoce ich wiary. Po owocach poznaje się wiarę i przynależność do Chrystusa. Tak to On sam ustawił.
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele XIII Tydzień Wychowania pod hasłem: „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”.
 3. W środę 13 września w Kościnie przeżywać będziemy kolejne, uroczyste Nabożeństwo Fatimskie.  o godz. 19.00 Msza Święta. Po Mszy Świętej procesja z figurą Matki Bożej
 4. We czwartek 14 września, będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa. Na zakończenie Mszy Świętej ucałujemy krzyż, tak jak czynimy to w Wielki Piątek. W tym dniu odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VI, VII i VIII
 5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. 
 6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł  do wieczności śp. Leszek Ciechanowicz lat 67 z Dołuj. Wieczny odpoczynek…. Msza św. pogrzebowa jutro o godz. 11.00.
 7. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na nasz kościół a także za ofiary składane co miesiąc Bóg zapłać.
 8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwai opieki świętych Patronów.
 9. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia

                                 W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 13 IX – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup Konstantynopola, jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła wschodniego.
 • 15 IX – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicach bolesnych.
Comments are closed.