Ogłoszenia Duszpasterskie XXIII niedziela zwykła 10.09.2023r.

1. „Wiara bez uczynków jest martwa”. Dziś tak wielu ludzi ochrzczonych usiłuje twierdzić, że należą do wierzących, mimo że odrzucili praktyki religijne, a niejednokrotnie nawet zasady moralne Dekalogu. Trzeba ich wówczas zapytać, gdzie są owoce ich wiary. Po owocach poznaje się wiarę i przynależność do Chrystusa. Tak to On sam ustawił.
  2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele XIII Tydzień Wychowania pod hasłem: „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”.
  3. W środę 13 września w Kościnie przeżywać będziemy kolejne, uroczyste Nabożeństwo Fatimskie.  o godz. 19.00 Msza Święta. Po Mszy Świętej procesja z figurą Matki Bożej
  4. We czwartek 14 września, będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa. Na zakończenie Mszy Świętej ucałujemy krzyż, tak jak czynimy to w Wielki Piątek. W tym dniu odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VI, VII i VIII
  5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
  6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł  do wieczności śp. Leszek Ciechanowicz lat 67 z Dołuj. Wieczny odpoczynek…. Msza św. pogrzebowa jutro o godz. 11.00.
  7. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na nasz kościół a także za ofiary składane co miesiąc Bóg zapłać.
  8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwai opieki świętych Patronów.
  9. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 13 IX – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup Konstantynopola, jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła wschodniego.
  • 15 IX – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicach bolesnych.