Ogłoszenia duszpasterskie XIX niedziela zwykła 7.08.2022r.

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo. Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.
  2. Szczecińska Piesza Pielgrzymka zbliża się  do Częstochowy. W sobotę Pielgrzymi  na Jasnej Górze będą dziękować Bogu i Matce Najświętszej za wszystkie dobrodziejstwa doznane w czasie pielgrzymowania.
  3. W sobotę 13 sierpnia, przeżywać będziemy uroczyste Nabożeństwo Fatimskie w Kościnie.  Msza Święta o godz. 19.00. Po Mszy Świętej procesja różańcowa z figurą Matki Bożej,
  4. W niedzielę  wspominamy św. Maksymiliana Marie Kolbego, franciszkanina, misjonarza w Japonii i męczennika z Auschwitz.
  5. CARITAS organizuje jak co roku przed rozpoczęciem roku szkolnego pomoc w formie: „Tornister pełen uśmiechu”. przybory szkolne dla dzieci. Ofiarodawcom dziękujemy.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  7. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na potrzeby kościoła. Bóg zapłać.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 8 sierpnia – Święty Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego;

– wtorek, 9 sierpnia – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (1891- 1942 ), dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz;

– środa, 10 sierpnia – Święty Wawrzyniec (III w.), diakon i męczennik;

– czwartek, 11 sierpnia – Święta Klara (1194-1253), dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek.

NA GODNE PRZEŻYWANIE DNI SIERPNIOWYCH NIECH WAM

WSZYSTKIM  BÓG  BŁOGOSŁAWI