Ogłoszenia Duszpasterskie XIX niedziela zwykła 11. 08. 2024r

1. „Wszyscy zobaczcie, jak nasz Pan jest dobry” – refren psalmu jest zachętą, aby nie zaniedbywać spotkań z Bogiem, jakimi są codzienna modlitwa i coniedzielna Eucharystia. To w pozytywny sposób wyrażona prawda zawarta w powiedzeniu, że nie ma wakacji od Pana Boga.
  2. We wtorek 13 sierpnia, przeżywać będziemy uroczyste Nabożeństwo Fatimskie w Kościnie.  Msza Święta o godz. 19.00. Po Mszy Świętej procesja różańcowa z figurą Matki Bożej,
  3. W czwartek, 15 sierpnia, będziemy obchodzili uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę, na zakończenie których pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.
  4. W czwartek, 15 sierpnia wspominamy 104. rocznicę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, zwanej „Cudem nad Wisłą” i przeżywamy Dzień Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata, jak i o całej naszej umiłowanej ojczyźnie.
  5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  6. „Nie ma wakacji od Pana Boga” – niech ta maksyma towarzyszy wyruszającym na zasłużony wakacyjny wypoczynek i z niego korzystającym, których serdecznie pozdrawiamy. Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• Dzisiaj, w niedzielę, 11 sierpnia – św. Klara, która, zachęcona przykładem św. Franciszka, poświęciła się całkowicie Panu Bogu i z rąk Biedaczyny z Asyżu otrzymała zakonny habit, dając początek Zakonowi Ubogich Panien.
  • W środę, 14 sierpnia – św. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkanin konwentualny, kapłan i męczennik, który na ochotnika zgłosił się na śmierć głodową za współwięźnia, ojca rodziny.
  • W sobotę, 17 sierpnia – św. Jacek Odrowąż, duchowy syn św. Dominika, który od niego otrzymał zakonny habit.

NA GODNE PRZEŻYWANIE DNI SIERPNIOWYCH NIECH WAM

WSZYSTKIM  BÓG  BŁOGOSŁAWI …