Ogłoszenia Duszpasterskie V niedziela wielkanocna 7.05.2023r.

Ogłoszenia Duszpasterskie V niedziela wielkanocna 7.05.2023r.

  1. Dziś kolejna – piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten Wielkanocny Sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił nas coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość Nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.
  2. Dziś uroczystość I Komunii św. o godz. 12.00 w Dołujach . Dzieci pierwszokomunijne będą przeżywały Biały Tydzień przychodząc codziennie w swych świątecznych strojach na Mszę św. na godz. 18.00 i przyjmując każdego dnia Pana Jezusa do serc w Komunii św. 
  3. Rocznica I Komunii św. w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 w Dołujach; w związku z tym spotkanie dla rodziców i dzieci rocznicowych we wtorek i piątek po Mszy św. o godz. 18.00, a spowiedź dla nich i najbliższej rodziny w sobotę o godz. 16.30 w Dołujach.
  4. W poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest on wzorem dla tych, którzy kropla po kropli mają oddawać codziennie swoje życie dla gromadzenia Chrystusowej owczarni. Będziemy więc prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte.
  5. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Wobec nieustających ataków na jego osobę, mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, tym bardziej wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.  W tym dniu będziemy przeżywali pierwsze uroczyste w tym roku  Nabożeństwo Fatimskie w Kościnie Msza św. o godz. 19.00 a po niej procesja z figurą Matki Bożej. Bierzmy liczny udział w nabożeństwie Fatimskim z Różańcem i procesją.
  6. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  7. Za wszystkie ofiary złożone na budowę kościoła, składam serdeczne Bóg zapłać – niech Pan Wam we wszystkim błogosławi!
  8. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
Comments are closed.