Ogłoszenia Duszpasterskie IV niedziela wielkanocna 30.04.2023r.

Ogłoszenia Duszpasterskie IV niedziela wielkanocna 30.04.2023r.

  1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych łask Bożych płynących z sakramentów świętych. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej Ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie miłosierdzia Bożego w sakramencie pokuty.
  2. Jutro rozpoczynamy maryjny miesiąc – maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie po Mszy św. o godz. 18:00. W niedzielę o godz. 17.40 Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.
  3. We wtorek  (2 maja) obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy do wywieszenia flag i symboli narodowych przy domach i mieszkaniach.
  4. W środę  (3 maja) obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte według porządku niedzielnego. O godz. 17.40 nabożeństwo majowe. Otoczmy w tym dniu naszymi modlitwami naszą Ojczyznę, polecając ją szczególnej opiece Maryi, naszej Królowej.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek adoracja od godz. 12.00. Spowiedź Św. w piątek od godz. 17:30 Także w piątek zapraszamy kandydatów do bierzmowania na Mszę Świętą i spotkanie. W sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
  6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Waldemar Miśnik lat 55 z Kościna.
  7. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12.00  I Komunia Święta
  8. Pragną zawrzeć związek małżeński:
Comments are closed.