Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 9 kwietnia 2023r. Chrystus Prawdziwie Zmartwychwstał Alleluja!

Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 9 kwietnia 2023r. Chrystus Prawdziwie Zmartwychwstał Alleluja!

   

  1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem , chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.
  2. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę. 
  3. Ofiary na tacę w drugi dzień świąt  przeznaczone są na Teologiczny Uniwersytet Szczeciński i Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  4. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Codziennie w tym tygodniu o godz. 18.00 będzie Nowenna do Miłosierdzia Bożego. W najbliższą niedzielę obchodzimy święto Miłosierdzia Bożego.
  5. Pragnę podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji, Grobu Pańskiego ciemnicy (Rodzinom ze Skarbimierzyc), Szafarzom komunii św., służbie liturgicznej, ceremoniarzowi Łukaszowi, lektorom, za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego, (lektorom, kantorom)  oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski. Bóg zapłać! 
  6. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej i inne czasopisma religijne.
  7. Z okazji Świąt Wielkiej Nocy naszym Drogim Parafianom, Przyjaciołom, a także Gościom odwiedzającym nasz kościół życzę, by Jezus Chrystus napełnił Was mocą Zmartwychwstania, a radość rodzącego się nowego życia dodawała sił na każdy dzień. Dziękuje także za liczne życzenia indywidualne. Dziękuje i odwdzięczam się modlitwą przez tryumf i łaskę Chrystusa Zmartwychwstałego               
Comments are closed.