Ogłoszenia Duszpasterskie II niedziela Wielkanocna Miłosierdzia Bożego 16.04.2023r.

Ogłoszenia Duszpasterskie II niedziela Wielkanocna Miłosierdzia Bożego 16.04.2023r.

  1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie.
  2. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Ofiary składane dzisiaj do puszek są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.
  3. We wtorek zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego a w środę na  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. Spotkanie Rodziców i dzieci przygotowujących się do I komunii św. odbędzie się w najbliższy wtorek 18 kwietnia po Mszy św. o godz. 18.00.
  5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Gruzji w dniach 27 czerwca – 4 lipca. Będzie to wyjątkowy czas przepełniony modlitwą i doświadczeniem wspólnoty w pięknym klimacie. Program pielgrzymki znajduje się na stronie Parafii. Zapisy bezpośrednio u Ks. Proboszcza (tel. 603 264 721)
  6. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.
  8. Dziękuję wszystkim za ofiary składane na kościół. Bóg zapłać.
  9. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego.
Comments are closed.