Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Świętej Rodziny 31.12.2023r.

Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Świętej Rodziny 31.12.2023r.

  1. Dzisiejsze święto nasuwa nam wszystkim temat do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia; stanowi sanktuarium życia i świętości. Dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.
  2. Dzisiaj żegnamy 2023 rok, a już jutro powitamy rok 2024. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Mszy Św. o godz. 12:30, w czasie którego odśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus za mijający czas, za co w tym ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Postarajmy się też i Nowy Rok rozpocząć w Imię Boże: w tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (uroczystość ta jest świętem nakazanym!) oraz Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze Święte sprawowane będą jak w niedzielę.
  4. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca.
  5. W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Zapraszamy na Msze Święte jak w niedzielę. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2024, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują.
  6. Za tydzień Zmiana Tajemnic Różańcowych i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 18.00 opłatek dla Żywego Różańca, matek modlących się za dzieci i podwórkowego kółka Różańcowego, scholii, i ministrantów, męskiego Różańca.
  7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łaski Bożej w nadchodzącym Roku Pańskim 2024. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie naszych braci i siostry, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości.
  8. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół. Bóg zapłać.
  9. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.
Comments are closed.