Ogłoszenia Duszpasterskie IV niedziela Adwentu 24.12.2024r.

Ogłoszenia Duszpasterskie IV niedziela Adwentu 24.12.2024r.

 1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana, a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Podsumowując tegoroczny Adwent, zapytajmy siebie: czy rzeczywiście był on czasem czuwania i oczekiwania, czasem, w którym odczuliśmy bliskość przychodzącego Zbawiciela? I postarajmy się pięknie i po chrześcijańsku przeżyć ten dzisiejszy, szczególny wieczór. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od tego gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę. Niech towarzyszy jej lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 2. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę. W naszej parafii tradycyjnie będą cztery pasterkio godz. 20.00 w Dołujach ( z udziałem dzieci )o godz. 21.15 w Kościnie o godz. 22.30 w Wąwelnicy o godz. 24.00 w Dołujach  
 3. Msze św. w pierwszy i drugi dzień świąt odprawiane będą jak w niedzielę.               
 4. W drugi dzień Świąt składka zebrana w tym dniu przeznaczona będzie na KUL i Wydział Teologiczny Uniwersytetu w Szczecinie. 
 5. Trwają odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragnę odwiedzić naszych parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin błogosławieństwo Boże. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterza do powierzonych jego trosce parafian i odwrotnie.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali święto Świętej Rodziny, a jednocześnie ostatni dzień roku  kalendarzowego 2023. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Mszy Św. o godz. 12:30, w czasie którego odśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus za mijający czas, za co w tym ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 7. Są jeszcze do nabycia opłatki (ofiara dowolna). świece wigilijne. Zachęcam także do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 8. Jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.                                                                           
 9. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i dobrego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.
 10. Są jeszcze do nabycia opłatki (ofiara dowolna). Zachęcamy także do nabywania prasy katolickiej.

                                   W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • We wtorek, 26 grudnia – św. Szczepan, jeden z siedmiu diakonów ustanowionych przez Apostołów, który „pełen łaski i mocy działał cuda i znaki wielkie wśród ludu” i który za swoją miłość i wierność Chrystusowi jako pierwszy oddał życie.
 • W środę, 27 grudnia – św. Jan Apostoł i Ewangelista, autor czwartej Ewangelii, Apokalipsy i trzech listów, jedyny Apostoł, który umarł śmiercią naturalną.
 • W czwartek, 28 grudnia – św. Młodziankowie – niewinne dzieci z Betlejem, zamordowane z rozkazu Heroda obawiającego się o swoją władzę i przywileje; dzień ich liturgicznego święta to dzień modlitw w intencji niemowląt i dzieci nienarodzonych.
Comments are closed.