Ogłoszenia Duszpasterskie na XXXI niedzielę zwykłą 5.11.2017r.

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXXI niedzielę zwykłą 5.11.2017r.

  1. Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym. On nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych. Czerpmy siły z sakramentów, ze stołu słowa Bożego, a przede wszystkim z Eucharystii, która gromadzi nas wokół ołtarza. Pamiętajmy, że każdą Mszę Świętą sprawują z nami wszyscy Aniołowie i całe zastępy świętych, choć ich nie widzimy. W centrum zawsze jest Chrystus, który gładzi grzechy świata.
  2. Dzisiejsza niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Zbiórka do puszek na Fundusz Organizacji „Kościół w potrzebie”.
  3. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  4. W sobotę 11 listopada przypada 99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.W tym dniu trzeba nam pamiętać o modlitwie za Ojczyznę. Zapraszam do udziału w sprawowanej w tej intencji wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Winniśmy zawsze pamiętać o słowach Jana Pawła II, który powiedział: „Wolności nie można posiadać. Wolność trzeba zawsze zdobywać”.
  5. Za tydzień w niedzielę poświęcenie książeczek na Mszy św. o godz. 12.30 w Dołujach.
  6. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: NIEDZIELI, GOŚCIA NIEDZIELNEGO, RYCERZA NIEPOKALANEJ.
  8. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na nasz kościół a także za ofiary składane co miesiąc. Bóg zapłać.
  9. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.

Ks. mgr Jan Gierlach
Proboszcz

Comments are closed.