Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII niedzielę zwykłą 6.10.2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII niedzielę zwykłą 6.10.2019r.

 1. W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Niech nie zabraknie osobistego wysiłku w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na chrzcie św.
 2. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele o godz. 17:30. Wszystkich parafian serdecznie zapraszam!
 3. Dziś poświęcenie Różańców dzieciom przygotowujących się do pierwszej komunii św. zapraszam dzieci  wraz z rodzicami na godz. 12.30. na tej
 4. Mszy św. zostaną poświęcone różańce, aby dzieci mogły modlić się na nich już w miesiącu październiku.
 5. W przyszłą niedzielę po raz 19. będziemy obchodzić Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. Jak co roku przeprowadzona zostanie do puszek przed Kościołem zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.
 6. W niedzielę (13 października) przypada Nabożeństwo różańcowe i procesja fatimska w Kościnie o godz. 11.00 (proszę przynieść świece). 
 7. W sobotę 19 października  o godz. 10.00 w Kościnie ks. Arcyb. Andrzej Dzięga dokona konsekracji kościoła. Serdecznie zapraszam.
 8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 9. Wychodząc z kościoła  możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego. Rycerza Niepokalanej i innych pamiątek.
 10. Zbliża się miesiąc listopad – miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Ministranci po Mszy św. będą rozdawać kartki na wypominki. Proszę o zaznaczenie na kartkach lub kopercie w którym dniu tygodnia listopadowego mają być czytane wypominki. Kościół będzie polecał w modlitwach naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na kościół w Dołujach.

               W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa.
Comments are closed.